NAMO ĮSIGYJIMAS: PRIVALUMAI IR TRŪKUMAI

NAMO ISIGYJIMAS: PRIVALUMAI IR TRUKUMAI

Nusprendus įsigyti būstą, neapleidžia abejonės, kokio tipo namus pasirinkti? Norite erdvaus namosu žydinčiu sodu ar kompaktiško butuko, kurio priežiūra nereikalautų daug pastangų? Čia Jums pagelbės nekilnojamo turto brokeris, kuris išklausęs Jūsų pageidavimus suras tinkamiausią nekilnojamo turto sprendimą būtent Jums.

Brokerė Sigutė Mackevičienė

Jei jau atlikote pirminį sprendimą ir svarstote apie nuosavo namo įsigijimą, atidžiai irkritiškai įvertinkite visus privataus namo privalumus ir trūkumus. Žemiau pateikiu pagrindinius namo įsigijimo ,,už“ ir ,,prieš“. Aišku, priklausomai nuo Jūsų gyvenimo įpročių sąrašą galite papildyti savo asmeniniais punktais.

“Jei esate jautrūs triukšmui, Jums tikrai patiks gyventi nuosavame name.”

– NT ekspertė Sigutė Mackevičienė

NUOSAVO NAMO PRIVALUMAI:

Ramybė – privačiame name turėsite neginčijamai daugiau ramybės, tylos ir gamtos garsų. Jei esate jautrūs triukšmui, Jums tikrai patiks gyventi nuosavame name.

Privatumas – didesnės nuosavo namo teritorijos erdvės suteikia ir daugiau privatumo, esate toliau nuo kaimynų, kurie mažiau gali daryti įtakos ir trukdyti Jūsų kasdieniams darbams, įpročiams ir ritualams.

Nepageidaujami kaimynai – kiekvienas, gyvenantis daugiabutyje, yra nors kartą patyręs konfliktinę situaciją su kaimynais, nesvarbu kas tai bebūtų: nepageidaujamas triukšmas nakties metu, nesutarimai dėl bendrojo naudojimo erdvių ar finansiniai klausimai, kuomet namo kaimynai nemokūs, o jų įsiskolinimai padengiami Jūsų sąskaita. Šių situacijų tikrai išvengsite persikeldami gyventi į nuosavą namą.

Didesnė nekilnojamo turto vertė – tikėtina, kad pirkdami nuosavą namą bankui įsipareigosite ilgesniam laikui, tačiau pirkdami namą patrauklioje kaimynystėje (stipri bendruomenė), kur sutvarkyta infrastruktūra: asfaltuoti keliai, įrengti šaligatviai, dviračių takai, gatvių apšvietimas, galbūt net pastatytos vaikų žaidimų aikštelės (šiuos punktus labai atidžiai įvertinkite rinkdamiesi nuosavo namo vietą) – jausitės patogiai. Jei sugalvosite namą parduoti, jis bus daug patrauklesnis pirkėjams, o per keletą metų tokio namo vertė tikrai pakils.

Remonto ir plėtros galimybės – bendros nuosavybės atnaujinimas dažnai sukelia kaimynų nesutarimus: vienų nuomone tai nereikalinga, kiti tokiems darbams neturi papildomų lėšų. Gyvendami nuosavame name tik Jūs sprendžiate, kokius būsto tobulinimo darbus atlikti (pastatyti priestatą, terasą ar vaikų žaidimų namelį kieme). Be to, atliekant remonto ar statybų darbus aplinkiniai kaimynai yra ne tokie jautrūs triukšmui – priešingai nei daugiabučiuose.

NUOSAVO NAMO TRŪKUMAI:

Didesnė pirkimo kaina – pagrindinis nuosavo namo įsigijimo trūkumas. Tai greičiausiai Jus privers įsipareigoti bankui ilgesniam laikotarpiui. Jei įsigytam namui dar reikalingas ir remontas, kurį laiką gali tekti pataupyti. Todėl nusprendus įsigyti namą, rekomenduoju pasinaudoti brokerio pagalba, kad surastumėte savo svajonių namus už priimtiną kainą ir nepermokėtumėte.

Namo aplinkos priežiūra – žolės pjovimas, kiemo grindinio tvarkymas ar namo stogo keitimas, turint nuosavą namą, – tai tik Jūsų reikalas. Visas darbų sąskaitas apmokate Jūs. Priešingai nei gyvenant daugiabutyje, kur bendrų erdvių remonto išlaidos paskirstomos visiems gyventojams.

Šildymo sezonas – gyvendami nuosavame name, visus namo eksploatavimo klausimus sprendžiate pats – tad namo šildymu šaltuoju metų laiku taip pat teks pasirūpinti.

Didesni atstumai – tikėtina, kad namas bus miesto pakraštyje, tad teks daugiau laiko praleisti automobilyje vykstant į darbą ar parduotuvę.

Atidžiai įvertinkite nuosavo namo įsigijimo ,,už“ ir ,,prieš“ galimybes, kad galėtumėte džiaugtis tokių namų privalumais. O jei vis dar turite abejonių dėl tinkamiausio būsto pasirinkimo savo svajonių namams – pasikalbėkime , padėsiu rasti Jums tinkamiausią sprendimą.